Samonosná posuvná brána

Je veľmi dobrým riešením, ak máte dostatok priestoru na odsúvanie brány do boku. Celá konštrukcia sa pohybuje na dvoch vozíkoch ukotvených do betónového základu za otvorom. Betónový základ by mal siahať minimálne do nemrznúcej hĺbky 800mm. Jeho šírka a výška taktiež závisia od veľkosti brány.

Používame výškovo nastaviteľné vozíky samonosného systému, čo je veľká výhoda hlavne v prípadoch, keď betónový základ nie je rovný. Spodný C - profil má rozmery od 60mm x 60mm až po 140mm x 140mm a stenu hrúbky od 4mm po 6mm. Jedným typom systému vieme vyriešiť väčšinu brán pre rodinné domy ako aj pre firmy

Kalkulačka

Posuvná brána na koľajnici

Je vhodná pre tých, ktorí chcú mať posuvnú bránu, ale nemajú dostatok miesta pre odsúvanie samotnej brány. Tento typ posuvnej brány potrebuje pre zasunutie vedľa plota toľko miesta, koľko je dĺžka brány + 500mm kvôli pohonu.

Čo sa týka stavebnej pripravenosti, je nutné vyhotoviť betónový základ po celej šírke otvoru a v takej istej šírke aj za otvorom. Siahať musí minimálne do nemrznúcej hĺbky 800mm. Je potrebné dodržať 200mm hrúbku základu od múru. V mieste osadenia pohoto to musí byť minimálne 500mm od múru, aby po ukotvení koľajnice a brány ostalo pre pohon aspoň 300 x 500mm

Kalkulačka

Dvojkrídlová brána

Je vhodné ju použiť, pokiaľ nemáte dostatok miesta pre odsúvanie posuvnej brány na kolesách alebo posuvnej samonosnej brány, Je elegantným riešením, aby otvorené krídla nezavadzali pri parkovaní.

Pánty osádzame z vnútornej strany, aby vznikli čo najmenšie medzery medzi krídlami a oceľovými stĺpmi, prípadne múrmi pri zatvorení.

Betónový základ je potrebné pripraviť minimálne do hĺbky 800mm. Rozmer a hrúbka oceľového stĺpu závisia od veľkosti a váhy krídla. Pri 2-krídlových bránach je vždy potrebné používať spodný stredový doraz pri zatvorení, aby mali pohony jasne vymedzenú koncovú polohu.

Kalkulačka